Mgr. Jan Hruška

Copywriter a online marketér, sběratel historických pohlednic Liberce

Musím se přiznat. Jako liberečákovi se mi to nepíše lehce. Závidím Jablonci. Závidím jim jejich živou přehradu, kde je radost trávit volný čas. Teď střih. Liberecká přehrada: rozbahněné cesty, zničené lavičky, přeplněná pláž, špatný přístup k vodě. Přitom stačí tak málo, aby se tu lépe žilo. A takhle je to v Liberci se vším. Radnice musí řešit dopravu – chaotické opravy, věčně ucpané ulice, přeplněnou MHD, prodloužit cyklostezku podél Nisy.

Liberci chybí svěží vítr. Od politických dinosaurů, kteří jsou na radnici dlouhé roky, se ho však nedočkáme. Myslím si, že nové tváře jsou v politice třeba. Proto jsem se rozhodl kandidovat do zastupitelstva v mém rodném městě. Chci, aby se Liberec stal moderní a sebevědomou metropolí. Kde je radost žít a vychovávat děti.

Do politiky a k Pirátům mě to zavanulo v roce 2018. Zalíbilo se mi u nich natolik, že se jsem se stal členem. Jsem volební lídr libereckých Pirátů a 1. místopředseda Pirátů v kraji. V minulosti jsem vedl zdejší mediální odbor.

Živím se jako copywriter, psavec, online marketér. Sbírám vše liberecké. Hlavně staré pohledy, odznaky a fotbalové vstupenky. Jsem vášnivý fanoušek Slovanu a fotbalu. Objíždím stadiony od Marrákeše po Košice. Ale nejradši se pohybuji na horách a dlouhých trailech.